O nás

MoJuTe je složenina tří jmen. MONIKA – JULIE – TEREZA

Monika je zakladatelka a majitelka. Terezka a Julinka jsou její dcery. Každá jsou osobností s jinou povahou, názory, cestou a cíly. Na jednu stranu neslučitelné a na druhou provázané tím nejsilnějším poutem.

Poutem, které tvoří ty nejpevnější základy MoJuTe. Generační rozdíl, všestranost, pochopení, konflikty, usmíření, odloučení, samostatnost, komunikace, podpora a soudržnost to je to, co v MoJuTe každý najde. 

MoJuTe je otevřená náruč, otevřená náruč milující matky, kamarádky, partnerky. 

Každý máme svůj příběh, pojďme ho společně sdílet. Protože to nejtěžší na světě, je být člověkem. 

Kdo chce hýbat světem, ať nejprve hýbe sám sebou.

Monika

Už jako malé dítě jsem ráda poslouchala příběhy ze života. Vždy mne bavilo pozorovat lidi. Představovala jsem si, jak asi žijí a přemýšlela o tom, na co asi myslí, jestli jsou šťastní, nebo co je trápí. Mnohokrát jsem se dala do hovoru s úplně cizími lidmi a byla jsem překvapená, s čím vším jsou ochotni se mi svěřit. Zjistila jsem, že mají všichni jedno společné. Touhu po pozornosti. Když se dělili o svoje příběhy, měli v očích zvláštní světlo a prožívali různé pocity. Někdy radosti, jindy smutku, nostalgie, nebo i úlevy.

Měla jsem obrovskou potřebu mnohým pomoci. Nabídnout jim nějaké řešení, radu, prostě cokoli. Myslím, že to byly chvíle, kdy se ve mně rodila myšlenka, sen, že chci být terapeutem. Začala jsem jako diplomovaná dětská zdravotní sestra a postupně se vzdělávala, potkávala mnoho zkušených terapeutů a založila Centrum duševního a tělesného zdraví MoJa.

Měla jsem velkou radost z každého klienta, který od nás odcházel spokojený a ozdravený. I tady jsem našla něco, co měli všichni společné. Jejich potíže, ať byly jakékoli, plynuly z jejich způsobu života. Ve spolupráci s ostatními terapeuty jsme našli cestu, jak životním potížím předcházet. Tak jsem založila Vzdělávací centrum MoJuTe.

Začali jsme večerními přednáškami, pak přišly víkendové semináře a nakonec i celoroční kurzy. Našli jsme si krásné prostory v prvorepublikové vile v pražském Podolí. Velikost prostor a doba nás vedly k myšlence podělit se o naše kurzy prostřednictvím webových stránek. Začala vznikat videa s přednáškami, což pro mne byla další velká životní zkušenost a výzva.

Moje cesta mi přinesla do života skvělé kolegy, přátele a spoustu nádherných chvil strávených se všemi, kdo našimi centry procházejí. Řídím
se mottem, které mi na úplném začátku vybrala dcera: „Kdo chce hýbat světem, musí pohnout nejdříve sám sebou“ a tak se hýbu…